sobota, 21 grudnia 2013

Pełna tapeta na wszystkich pulpitach na Androidzie

Android oferuje nam kilka pulpitów do zagospodarowania, co zapewne jest zaletą, jeśli korzystamy z dużej ilości skrótów i widżetów i jeden ekran to dla nas za mało. Problematyczne jest za to znalezienie i odpowiednie ustawienie tapety, ponieważ jest ona dzielona na części i wyświetlana na każdym z pulpitów po kawałku. Zwłaszcza posiadacze tabletów o dużych rozdzielczościach typu 2560x1600 mają taki problem, ponieważ ciężko znaleźć tapetę o takiej lub większej rozdzielczości z interesującym nas motywem i jeszcze dającą się przystosować do podzielenia na pulpity. Na szczęście jest sposób, by temu zaradzić.

Oto przykładowa tapeta, którą będziemy ustawiać.


Tak wyglądałaby po standardowym systemowym ustawieniu.

Aby ustawić całą tapetę potrzebny będzie nam darmowy program Simple Image Wallpaper. Po jego zainstalowaniu przechodzimy do pulpitu, przytrzymujemy palec na ekranie do momentu ukazania się menu ustawienia tapety, wybieramy tapety animowane po czym nasz program.Po raz kolejny wybieramy naszą wybrana tapetę, po czym klikamy "Ustaw tapetę"


I tak oto tapeta gości na wszystkich naszych pulpitach w całości.

wtorek, 17 grudnia 2013

12 Days of Disney

Apple nie jest jedyną marką oferującą nam 12 dni prezentów. Na podobny krok zdecydował się Disney, w tym przypadku jednak prezenty są bardziej ujednolicone - do darmowego pobrania otrzymujemy różne disneyowskie gry wraz z bonusem, który musielibyśmy kupić poprzez mikropłatności.


Nie musimy jednak się śpieszyć - dziś jest 4 dzień promocji, a gry z poprzednich wciąż są dostępne. Aby pobrać grę klikamy na ikonkę prezentu, otwiera się prosta i krótka mini-gierka, którą możemy ominąć, jeśli nie chce nam się stracić kilku cennych sekund życia. W zależności od czasu poświęconego na przejście mini-gry otrzymujemy za nią od 1 do 3 gwiazdek.


Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo w App Store.

poniedziałek, 16 grudnia 2013

Pierwszy prezent od Apple w '12 Days of Gifts'

Kilka dni temu pisałem o aplikacji wydanej przez Apple, która miała obdarować nas prezentami w dniach od 26 grudnia do 6 stycznia. Dziś jednak, 10 dni przed zapowiedzianym terminem, pojawił się pierwszy prezent.
 

Jest to wydany dziś singiel nowozelandzkiej wokalistki Lorde noszący nazwę No Better, który oprócz tytułowej piosenki zawiera też teledysk do utworu Royals.


Co prawda Lorde nie jest wokalistką, której utworów zakupienie bym rozważał, chętnie jednak pobrałem je za darmo, gdyż słyszałem już wcześniej jakieś nagrane przez nią piosenki i były one całkiem w porządku. Te również są OK, dlatego zachęcam do pobrania ich za darmo. Prawdopodobnie mamy na to czas do końca dnia, gdyż właśnie na taki czas przeceniane mają być m.in. aplikacje, które będę oferowane za darmo przez ten program. 

Na następny prezent przyjdzie nam poczekać prawdopodobnie do 26 grudnia, o ile znów nie pojawi się jakaś niespodzianka.

niedziela, 15 grudnia 2013

Viral Floating Youtube Popup

Viral Floating Youtube Popup to kolejna po uListen alternatywna aplikacja do YouTube, którą recenzuję w ostatnim czasie, jednak ta, poza odtwarzaniem w tle, ma jeszcze jedną przydatną opcję.


Mianowicie funkcję Floating Popup, która pozwala na otwarcie okienka z filmem o dowolnej wielkości, i przejścia do innej aplikacji. Okienko jest zawsze na wierzchu, jednak możemy je przesunąć w miejsce, gdzie będzie nam najmniej przeszkadzało i zająć się czym innym, na przykład sprawdzeniem, czy są nowe wpisy na inawarzone.blogspot.com :)


Za pewne zdarzyło Ci się oglądać film jakiegoś vloggera, jak znany komentator zza oceanu Max Kolonko, który może i czasem mówi jak jest, ale poza ujęciem na jego gadającą twarz, na filmie dzieje się niewiele i spokojnie można by zająć się czymś innym w trakcje oglądania. Teraz masz taką możliwość. Podobne możliwości dają czasem nakładki na Androida, przykładowo Samsungowy TochWiz, jednak tylko na wybranych, topowych modelach.


Kolejną ciekawą opcją jest możliwość ustawienia na stałe rozdzielczości, w jakiej mają być odtwarzane wideo. Na telefonach o niewielkiej przekątnej ekranu natywna aplikacja często ogranicza tą możliwość do jakość HQ czyli zależnie 360p lub 420p.


Sam interfejs aplikacji, poza inną kolorystyką, jest bardzo podobny do natywnej aplikacji , więc nie będziemy tracić czasu na uczenie się jej funkcji. Zdecydowanym plusem jest możliwość zalogowania się na swoje konto YouTube i dostęp do swoich subskrypcji i ulubionych filmów.

Aplikacja do pobrania za darmo ze sklepu Play