wtorek, 25 lutego 2014

Pierwsza Nokia z Androidem zaprezentowana! I to w 3 wariantach.


Stało się coś, w co do końca wielu wątpiło. Nokia, niedawno kupiona przez Microsoft, wprowadzi na rynek telefony oparte o konkurencyjny system Google'a.
Pewne zmiany musiały jednak zostać dokonane, i tak zamiast wyszukiwarki Google na pokładzie telefonu znajdziemy domyślnie Bing, zabrakło również miejsca na sklep Play i inne usługi, które zastąpiono Microsoftowymi odpowiednikami.

Sama nakładka systemowa też bardziej nawiązuje do serii Lumia niż do czystego Androida znanego z Nexusów lub nakładek innych producentów. Paleta kolorów i stylistyka telefonu również dobrze wpisują się w styl ostatnio produkowanych przez Nokię urządzeń.
Niestety w temacie specyfikacji i osiągów nie możemy liczyć na wiele, ponieważ telefony są z założenia budżetowe. Najtańszy i najsłabszy z trójki - Nokia X ma kosztować 120$ czyli w przeliczeniu 89€. W tej cenie dostajemy 4 calowy ekran WVGA (800×480), dwurdzeniowy 1GHz Snapdragon S4, 512MB Ram i aparat 3 MP.
 Dopłacając do naszej Nokii 19$ możemy się zdecydować na model X+ (wyceniony na 139$) o pamięci Ram zwiększonej o 256MB.
Za 149$ możemy pokusić się o ostatni, największy, model - XL o pięciocalowym ekranie i parametrach jak Nokia X+.

Szanse na sukces powyższych modeli nie są wielkie, ich parametry są dość wiekowe jak na możliwości producentów, i nawet niewielka cena może nie przekonać potencjalnych kupujących. Rozczarowuje przede wszystkim niewielka ilość RAM w podstawowym modelu X, może okazać się to niewystarczające do jakiejkolwiek wielozadaniowości. Na pocieszenie pozostaje nam dostęp do wielkiej bazy aplikacji przygotowanych na Androida, jednak brak dostępu do sklepu Play może być pewnym utrudnieniem, zależnie od sklepu przygotowanego przez Nokię.

Źródło: androidauthority.com/

poniedziałek, 24 lutego 2014

Jailbreak iOS 7.0.6 przy użyciu Evasi0n

Kilka dni po udostępnieniu przez Apple software'a oznaczonego numerem 7.0.6 pojawiła się opcja dokonania jailbreaka na urządzeniach zawierających tę wersję oprogramowania.

Proces odblokowania wygląda właściwie tak samo jak przy poprzednich wersjach softu, jednakże, jeśli wcześniej mieliśmy zrobiony JB powinniśmy podjąć kilka dodatkowych kroków. Jeśli zainstalowaliśmy nową wersję iOS-a korzystając z opcji aktualizacji oprogramowania, musimy zainstalować go od nowa, przeprowadzając tzw. "czystą instalację".

Pierwszym krokiem do przeprowadzenia JB jest pobranie wersji Evasi0n oznaczonej numerkiem 1.0.6, która jest odpowiednia do odblokowania systemu iOS 7.0.6.

Pobierz wersję dla Windows
Pobierz wersję dla Maca

Po użyciu Evasi0n może być konieczne reinstalacja iOS 7.0.6.

UWAGA: Aby uniknąć błędu przy próbie JB urządzenie powinno być zaktualizowane przez iTunes, a nie Over the Air (OTA).

1. Zrób kopię zapasową urządzenia.
2. Zaktualizuj do wersji 7.0.6 przez iTunes. Jeśli zrobiłeś to wcześniej OTA, kliknij zainstaluj software na czysto, korzystając z opcji przywrócenia ustawień fabrycznych.
3. Przywróć ustawienia ze zrobionej wcześniej kopii zapasowej.
4. Uruchom Evasi0n, aby przeprowadzić jailbreak.

Ważne, by soft zaktualizowany był przy pomocy iTunes, ponieważ pojawiły się doniesienia o błędach, jeśli wgrany był OTA.

Źródło: OSXDaily

niedziela, 23 lutego 2014

iOS 7.0.6

Dwa dni temu pojawiła się kolejna aktualizacja systemu operacyjnego Apple'a, która została oznaczona numerem 7.0.6. Zawiera ona usprawnienie bezpieczeństwa weryfikacji połączeń SSL.

Dostępna jest dla: iPhone 4 i nowszych, iPoda Touch V generacji oraz iPada 2 i późniejszych.

Apple wydało także iOS 6.1.6. dla iPhone'a 3GS i iPoda Touch IV generacji.

Według plotek kolejna większa aktualizacja, czyli iOS 7.1., ma pojawić się w okolicach 15 marca.

Źródło: MacRumors