środa, 13 sierpnia 2014

The Weather Channel - aktualizacja


Dwa dni temu pojawiła się aktualizacja do popularnej aplikacji pogodowej The Weather Channel. Póki co, przynajmniej wg opisu ze Sklepu Play, jest ona dostępna tylko dla niewielkiego procenta użytkowników.


Nie oszukujmy się, ta appka tego potrzebowała. Jej wygląd był już przestarzały. W tym przypadku zmiany, okazały się zmianami na lepsze. No, może poza jedną kwestią, a mianowicie widgetu w wysuwanym pasku powiadomień - bardzo podobał mi się jego poprzedni, rysunkowy design.


Co oferuje nam prognoza z The Weather Channel? Informacje o odczuwalnej temperaturze, godzinie wschodu i zachodu Słońca, wilgotności i klika innych rzeczy, jak widać na załączonym poniżej obrazku.


Poza tym, prognoza godzinowa na kilka dni do przodu, a poza tym prognoza na 10 dni, która także oferuje dodatkowe informacje oprócz temperatury: dotyczące prędkości i kierunku wiatru oraz szansy na opady. Niestety mimo ustawienia temperatury na stopnie Celsjusza, w niektórych miejscach pokazywana jest w Fahrenheitach.


Jest też radar pogodowy, który niestety u mnie nie działa, informacje o lotach i pyłkach (choć, przynajmniej u mnie, pojawia się jedynie komunikat, że nie są obecnie dostępne) oraz zbiór pogodowych newsów ze świata.


Jest jeszcze jedna funkcja, zwana Społecznościową Pogodą, w której możemy oglądać pogodowe check-iny wykonane przez innych, a także robić własne. Jest to nowość, która nie była dostępna przed tą aktualizacją. Kolejną nowością jest możliwość otrzymywania alarmów o ciężkich warunkach pogodowych i wysokim stężeniu pyłków, a także funkcja ciągłego informowania o temperaturze.


Aplikacja The Weather Channel jest dostępna za darmo na platformy iOS i Android.