sobota, 28 grudnia 2013

Historia lokalizacji twojego urządzenia z Androidem


Google umożliwiło dostęp do kompletnej historii lokalizacji urządzenia z Androidem zaznaczone na mapie. Można ją uzyskać logując się na stronie maps.google.com/locationhistory kontem Gmail, którym jesteśmy zalogowani na urządzeniu. Przetestowałem ją dzisiaj osobiście i otrzymałem bardzo dobre wyniki, nawet z wyłączonym GPSem. Lokalizacja na mapie i czas pobytu był zadowalająco dokładny.


Aby uzyskać jakikolwiek wynik należy włączyć najpierw dostęp do lokalizacji i usługę lokalizacyjną Google, jak na screenie. Oczywiście w dokładnie taki sam sposób można ją wyłączyć, jeśli nie chcemy z niej korzystać.

Usługa stanowi działająca i darmową alternatywę dla popularnych ostatnio lokalizatorów gsm, które w większości nie działają, a mają na celu jedynie wyłudzenie od nas pieniędzy za sms aktywacyjny.

Na poczekaniu mogę wymyślić kilka zastosowań dla tej opcji, na przykład:
-dla rodziców, chcący wiedzieć, gdzie podziewa się ich dziecko
-pomocna przy określaniu ile kilometrów przebyliśmy danego dnia dla sportowców czy podróżnych
-łatwe zlokalizowanie telefonu po kradzieży, prowadzące nas prosto do złodzieja

I jako ciekawostka, którą można łatwo przetestować samemu :)

czwartek, 26 grudnia 2013

Pierwszy z serii 12 prezentów od Apple

Jakiś czas temu Apple wydało aplikację, która miała oferować nam różnego rodzaju prezenty. Pierwszym z nich był singiel nowozelandzkiej wokalistki Lorde. Był to jednak tylko jednorazowa niespodzianka przed serią prezentów, która rozpoczyna się dziś.

Co na początek? Singiel Justina Timberlake'a z czterema utworami nagranymi w czasie iTunes Festival.


Przypominam, że z pobraniem prezentu należy się śpieszyć, gdyż codziennie, do 6 stycznia, będzie pojawiał się nowy, na pobranie którego będziemy mieć 24 godziny.