piątek, 7 marca 2014

iPad najlepiej sprzedającym się tabletem w 2013 roku


Według danych udostępnionych w zeszłym tygodniu przez Gartner, w 2013 roku iPad pozostał najlepiej sprzedającym się tabletem. Jego sprzedaż była większa, niż łączna sprzedaż czterech kolejnych producentów.

Apple w ubiegłym roku sprzedało ponad 70 milionów iPadów. Drugie miejsca zajął Samsung z ilością ponad 37 milionów sprzedanych urządzeń. Samsung, Asus, Amazon i Lenovo, łącznie, sprzedały niewiele ponad 64 miliony.

Sprzedaż tabletów na świecie w roku 2013 wzrosła o 68%, z czego 62% rynku należy do Androida. Sprzedaż tabletów z Androidem wzrosła w sumie o 127%, dzięki czemu stał się on najczęściej wybieranym systemem na tablety.

Z kolei sprzedaż tabletów z iOS zwiększyła się o 9 milionów, mimo to jego udział w rynku spadł z 52.8% do 36%. Nie powinno to specjalnie dziwić - w końcu iPady to jedyne tablety z tym systemem, a wybór tabletów z Androidem jest o wiele większy.

Wzrost sprzedaży na rynkach wschodzących wyniósł 145%, a na rynkach dojrzałych 31%. Dotyczy to sprzedaży tabletów zarówno z iOS, jak i Androidem.

Źródło: 9To5Mac