sobota, 8 lutego 2014

BlackBerry z Androidem 4.2.2 w najnowszym update dla Z10

Chociaż Kanadyjski producent telefonów (a także kilku tabletów) w ostatnim czasie traci na popularności, wciąż ma grupę fanów, którzy cenią sobie najbardziej produkty właśnie tej firmy.
Największą bolączką dla osoby chcącej w pełni wykorzystać możliwości sprzętowe ich ostatniego flagowego smartfona - Z10, był brak aplikacji. Już wcześniej użytkownicy radzili sobie "na własną rękę" konwertując androidowe pliki instalacyjne .apk do formatu .bar. Wiązało się to jednak z różnymi trudnościami, na przykład problemami z rozdzielczością lub brakiem systemowego przycisku "wstecz" w BB.
W najnowszej aktualizacji (10.0.2) użytkowników spotkało duże zaskoczenie, ponieważ umożliwiła ona instalację aplikacji bezpośrednio z plików .apk. Oczywiście wciąż wiele aplikacji nie działa odpowiednio, jednak przy odrobinie szczęścia, może się okazać, że to, czego najbardziej brakuje Ci w BB zadziała bez problemu. Dociekliwi użytkownicy odkryli, że od teraz ich BB Z10 tak naprawdę obsługuje Androida w wersji 4.2.2 na zasadzie virtual machine.
Zmiana ta umożliwia instalację launcherów, i przeniesienie się do pulpitów znanych z Androida, a także obsługę telefonu za jego pomocą.
Naocznie można to zobaczyć na przykład na tym filmie:

żródło: androidauthority.com

piątek, 7 lutego 2014

iOS 7.1 beta 5

Kilka dni temu pojawiła się kolejna beta systemu iOS 7.1, dostępna oczywiście tylko dla deweloperów. Zawiera ona kolejne poprawki błędów i usprawnienia. Zawiera ona m.in. nowe, naturalnie brzmiące głosy dla Siri w kilku wersjach językowych (angielski [brytyjski i australijski], japoński, i chiński [mandaryński]), które zostaną pobrane po instalacji oprogramowania. Zmianie uległ też wygląd klawisza shift i caps lock.


Aktualizacja ta zawiera również Xcode 5.1 Developer Preview 5 i nową wersję software dla Apple TV w wersji beta.

Z opinii, które pojawiły się do tej pory wynika, że zdarzają się problemy z urządzeniami po zainstalowaniu tej aktualizacji.

Pełna wersja iOS 7.1 zapowiedziana jest na marzec.

wtorek, 4 lutego 2014

iOS 7.1 beta 4 i iOS 7.0.5

W ostatnim czasie pojawiły się dwie aktualizacje systemu iOS. Pierwsza z nich dostępna tylko dla deweloperów, a druga dla użytkowników iPhone'a 5C i 5S.

W przypadku wersji 7.0.5. chodzi dokładniej o niektóre modele tych telefonów sprzedane w Chinach lub kompatybilne z chińskimi sieciami, które miały problemy z inicjowaniem obsługi sieci.

Z kolei aktualizacja do czwartej bety zawiera usprawnienia i naprawy błędów. W jej skład wchodzi też Xcode 5.1 Developer Preview 4 i nowa wersja oprogramowania Apple TV.

Źródło: MacRumors, MacRumors