sobota, 7 grudnia 2013

Aktualizacja Foursquare

Kilka dni temu pojawiła się w końcu aktualizacja aplikacji Foursquare dostosowująca jej wygląd do iOS 7.


Jedyną rzeczą, której wygląd nie uległ zmianie jest ikonka, poza tym, design uległ sporym zmianom, jakie spotkały ostatnio wiele aplikacji na system Apple'a. Wygląda dobrze.

Jeśli ktoś nie wie - Foursquare to aplikacje pozwalająca na meldowanie się w różnych miejscach, zdobywaniu za to osiągnięć, czytaniu opinii innych, itd.

Aplikacja dostępna jest za darmo w App Store.
piątek, 6 grudnia 2013

Cheapcast, czyli Chromecast bez Chromecastu

Żeby zrozumieć, o co chodzi z Cheapcastem, trzeba najpierw wiedzieć, co to jest Chromecast. Możliwe, że o nim słyszałeś, ponieważ jego premiera w lipcu tego roku była dość głośnia.
Mianowicie, jest to urządzenie wielkości pendrive'a, które działa w oparciu o przeglądarkę Chrome i po podłączeniu do telewizora przez hdmi pozwala na wyświetlanie mediów z internetu i kontrolowanie go, za pomocą dowolnego urządzenia: komputera, laptopa, tabletu, lub smartfona zarówno z Androidem i iOS.

Na popularność urządzenia  wpłynęła przede wszystkim jego cena, która w Stanach wynosi jedynie 35$. Niestety, w Polsce jest on oficjalnie niedostępny, a jedyna aukcja kup teraz na Allegro oferuje go aż za 250zł, więc przelicznik jest wybitnie niekorzystny.  Oczywiście, jeśli oglądamy dużo filmów z youtube na telewizorze, lub mamy opłaconą subskrypcję z jakimś serwisie filmowym obsługiwanym przez Chomrecast zakup i tak może mieć sens, ale wypadało by się chociaż przekonać, jak owe urządzenie działa.

Z pomocą przychodzi nam darmowa aplikacja Cheapcast. Jedyne, co potrzebujemy to urządzenie z Androidem, które umożliwia nam wyświetlanie obrazu na telewizorze poprzez hdmi lub mhl.

Jedyne co musimy zrobić, po zainstalowaniu aplikacji, to kliknąć Start Device. W kompatybilnej aplikacji w urządzeniu, z którego chcemy sterować Cheapcastem powinna pojawić się ikonka jak na obrazku.

Po kliknięciu w nią, każdy film po włączeniu Play powinien odpalić na Chromecascie i odtwarzać się na telewizorze w najlepszej dostępnej jakości.
Wszelkie wątpliwości powinien rozwiać ten film, pokazujący działanie aplikacji w praktyce.

Jeśli chcemy kontrolować Cheapcast z poziomu przeglądarki Chrome i na przykład streamować strony internetowe na telewizor musimy pobrać tą wtyczkę.
Stream stron internetowych z przeglądarki odbywa się z około sekundowym opóźnieniem i czasem nie jest płynny, jednak do pokazania np. zdjęć z wakacji z naszego bloga nadaje się idealnie.

Cheapcast do pobrania za darmo z Google Play.

czwartek, 5 grudnia 2013

Ceny iPhone'a 5S na świecie


Serwis Mobile Unlocked stworzył interaktywną mapę pokazującą ceny iPhone 5S 16GB w różnych państwach całego świata. Pokazuje ona relację pomiędzy PKB na osobę a ceną telefonu, którą możemy zobaczyć w dolarach i funtach, z podatkami lub bez. Podane ceny pochodzą z lokalnych sklepów Apple z dnia 18 listopada 2013. Mapa będzie na bieżąco aktualizowana w ramach jak telefon będzie pojawiał się w sprzedaży w kolejnych krajach.

Źródło: Cult of Mac

wtorek, 3 grudnia 2013

Zarabiaj na Androidzie dzięki aplikacji TakeTask

TakeTask to darmowa aplikacja, dzięki której zostaniesz agentem specjalnym i otrzymasz zapłatę za wykonywanie prostych zadań w okolicy, np. sprawdzenie ceny czy zrobienie zdjęcia określonym produktom w konkretnym sklepie.Z FAQ na stronie aplikacji:
Jakiego typu zadania będę wykonywał?
Na początku będą to proste zadania np. sprawdzenie ceny czy zrobienie zdjęcia produktom w konkretnym sklepie w Twojej okolicy.
Z czasem, gdy awansujesz wykazując się rzetelnością, otrzymasz bardziej odpowiedzialne i lepiej płatne zadania np. podpłyń do gazociągu Nord Stream na morzu Bałtyckim i dokręć dwie śrubki.
To dla najbardziej zaawansowanych Agentów ;)

Czy robienie zdjęć w sklepach jest dozwolone?
Tak. Nie ma ograniczeń prawnych dotyczących robienia zdjęć w sklepach.
Obsługa sklepu ma jednak prawo poprosić Cię o nierobienie zdjęć.
Być może będziesz musiał wykazać się dyskrecją Agencie ;)Aplikacja jest wypłacalna, dostałem już od niej 2 wypłaty na Paypal, poza tym jej strona jest wykonana bardzo profesjonalnie, w dole widnieje logo dofinansowania z Funduszy Europejskich.
Po wejściu do aplikacji widzimy zadania dostępne do wykonania, możemy także spojrzeć na mapę, żeby sprawdzić jak daleko jest dany sklep od naszego miejsca pobytu. Jeśli zadanie nas interesuje należy zapoznać się z jego szczegółami i jak najszybciej je zarezerwować.
Zadań nie jest za wiele, jednak aplikacja powiadamia nas za każdym razem, gdy jakieś się pojawi, dodatkowo wraz z zaliczaniem kolejnych zadań zwiększa się nasz zasięg działania.


Aplikacja oczywiście nie będzie twoim źródłem utrzymania, jednak zadania są dobrze płatne (czasem nawet ponad 10zł), a może się zdarzyć, że otrzymasz zadanie w sklepie, w którym i tak codziennie robisz zakupy.


Aplikacja dostępna do pobrania w sklepie Play, jeśli mój wpis zachęcił cię do jej pobrania wpisz proszę w polu agenta polecającego mój kryptonim Eldridge

poniedziałek, 2 grudnia 2013

Uruchamianie gier z GBA na urządzeniach z iOS bez jailbreaka1. Wchodzimy w Ustawienia > Ogólne > Data i czas, odznaczamy opcję ‘Ustaw automatycznie’ i zmieniamy datę na jakąś z 2012 roku.
2. W przeglądarce uruchamiamy stronę www.emu4ios.net i pobieramy emulator GBA4iOS.
3. W aplikacji, aby pobrać romy, klikamy na lupę, a następnie ‘Open in Safari’
4. Znajdujemy interesującą nas grę, pobieramy ją i wybieramy ‘Otwórz w…’, a następnie GBA4iOS.

Sposób ten działa na: iPhone 5S, 5, 4S, 4, 3Gs, iPad Air, Mini 2, Mini, 4, 3, 2, iPod Touch 5G & 4G z systemem iOS w wersji 7.1, 7.0.4, 7.0.3, 7.0.2, 7.0.1, 7.0, 6.1.5, 6.1.4, 6.1.3 i niższymi.

Przypominam, że zgodnie z prawem, można pobierać tylko romy gier, które posiadamy w formie fizycznej.

Źródło: YouTube

niedziela, 1 grudnia 2013

Konfiguracja Microsoft Remote Desktop


Jakiś czas temu Microsoft wydał na Androida i iOS aplikację, która daje nam dostęp do pulpitu naszego komputera z urządzenia mobilnego. Przydatność takiej aplikacji ciężko kwestionować, jednak konfiguracja wydaję się dość trudna w oczach niezaawansowanego użytkownika, dlatego w kilku punktach, napiszę, co należy zrobić, by połączyć się z naszym komputerem.

Do działania wymagany jest Windows 7 lub 8 w wersji co najmniej Pro.

1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę naszego komputera i przechodzimy w Właściwości>Zaawansowane ustawienia systemu>Zdalny i zaznaczamy wszystko jak na obrazku.


2. By skonfigurować aplikację musimy znać swój adres IP. Aby go klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonkę sieci na pasku Start obok zegara i przechodzimy w Centrum sieci i udostępniania, po czym postępujemy jak na obrazku.


3. Przechodzimy do pobranej wcześniej aplikacji Microsoft Remote Desktop klikamy + w prawym górnym rogu i wpisujemy pozyskane IP w polu PC name, a nasz login i hasło do profilu z Windows w polach Credentials, po czym klikamy Done.


4. Aplikacja przenosi nas do naszego pulpitu z komputera, dając pełny dostęp do jego zasobów i programów.


5. Jeżeli aplikacja nie połączyła się, może to oznaczać, że musimy otworzyć port 3389, jak to zrobić przeczytamy w tym poradniku.

Konfiguracja aplikacji jest dość skomplikowana, na szczęście jednorazowa, potem możemy już wymyślać jej najróżniejsze zostawania i wykonywać je w praktyce.