piątek, 13 grudnia 2013

iOS 7.1 beta 2 dostępna dla deweloperów

Apple udostępniło dziś dla deweloperów drugą wersję beta systemu iOS 7.1. Zawiera ona pewne usprawnienie bezpieczeństwa dla iPhone'a i iPada, problemy związane z uploadowaniem większych bibliotek do iTunes Match, a także ułatwienia dostępu do ustawień Touch ID w iPhone'ie 5 poprzez przesunięcie ustawień Passcode do głównego menu ustawień.
Najlepsze Gry i Aplikacje w sklepie Play w 2013

Google ogłosiło wczoraj najlepsze gry i aplikacje roku 2013 wybrane przez graczy w plebiscycie, w którym miało paść aż milion głosów. Wyniki są pewnym zaskoczeniem, ponieważ nie wszystkie aplikacje były na pierwszych miejscach w sklepie Play według najpopularniejszych, jednak zawsze znajdowały się dość wysoko w tym rankingu. Najlepszą aplikacją od Google zostało wybrane YouTube, chociaż na przykład Google Maps ma od niej większą ocenę w średniej liczbie głosów.
Z wynikami można zapoznać się pod tym adresem.

wtorek, 10 grudnia 2013

12 dni prezentów od Apple


Apple wypuściło aplikację 12 Days of Gifts dla iPhone'a i iPada i iPoda Touch. Aplikacja jest darmowa i codziennie o północy lokalnego czasu w dniach od 26 grudnia do 6 stycznia zostanie nam zaoferowany darmowy prezent. Mogą to być aplikacje, książki, muzyka, filmy i wypożyczenia filmów lub odcinków seriali. Na jego pobranie będziemy mieli 24h, więc warto pamiętać o codziennym uruchamianiu aplikacji w tych dniach. Prezenty będą różniły się w zależności od regionu, więc nie ma obawy, że będzie nim coś niedostępnego w polskim App Store lub np. anglojęzyczna książka.

Do pobrania w App Store.


LG G Pad 8.3 i Sony Xperia Z Ultra z Czystym Androidem 4.4 Kitkat dostępne w Google Play

Do szeregu produktów "Google Play Edition" dołączyły dziś 2 nowe urządzenia: LG G Pad 8.3 i Sony Xperia Z Ultra. 


Dostępne są one już teraz w Amerykańskim Google Play w cenach: LG G Pad 8.3 - 349$ i  Xperia Z Ultra 649$. Mało prawdopodobne, by urządzenia z tej edycji pojawiły się w najbliższym czasie w Polsce. 
Przypomnijmy, że poza czystą wersją systemu, bez żadnej nakładki producenckiej, profitem z zakupu urządzenia z tej serii jest szybka aktualizacja do najnowszej wydanej przez Google wersji Androida.
Fanom najnowszych numerków przy swojej wersji systemu pozostaje importowanie urządzeń na własną rękę ze Stanów, bądź instalowanie nieoficjalnych najnowszych wydań Androida samemu i na własne ryzyko.
Ciężko powiedzieć, czy G Pad ma szanse na wysoką sprzedaż w tej cenie, ponieważ jeden z jego konkurentów - Nexus 7 2013 kosztuje w najtańszej wersji tylko 229$.

poniedziałek, 9 grudnia 2013

Słuchaj muzyki z YouTube w tle na Androidzie i iOS

Zapewne jedni lubią natywną aplikację YouTube od Google bardziej a inni mniej. Nie można powiedzieć, że nie jest rozwijana, ponieważ co jakiś czas dostaje ciekawą aktualizację, jednak brakuje jej ważnej dla niektórych cechy - odtwarzania dźwięku lub muzyki z klipu po zminimalizowaniu aplikacji.
Sprawdziłem pokrótce temat, i nie zapowiada się, by taka opcja została wprowadzona w najbliższej przyszłości. Bynajmniej nie z powodu ograniczeń technicznych, Google prawdopodobnie nie chce wchodzić z YouTube na rynek aplikacji do streamowania muzyki jak Spotify lub swoje rodzime Google Music.


Jednak gdzie jest zapotrzebowanie tam szybko pojawia się aplikacja, i tak jest w przypadku uListen.
Aplikacja jest prosta w działaniu, łatwo wyszukujemy muzykę, którą chcemy słuchać, minimalizujemy aplikacje, a muzyka wciąż gra.
Po zminimalizowaniu możemy szybko zapauzować muzykę znajdując pasek aplikacji w zasobniku systemowym lub po prostu powrócić do samej aplikacji.


Poza tym, aplikacja oferuje nam kilka przydatnych funkcji, jak układanie playlist lub odtwarzanie w gorszej jakości, jeśli mamy do dyspozycji tylko słabe połączenie internetowe. 


Aplikacja do pobrania za darmo ze sklepu Play
Wersja na iOS od tego samego dewelopera ma trochę inna ikonę i interfejs, została wyceniona na 1,79 € w App Store .
Aktualizacja:
Nishe przetestował darmową wersję lite na iOS, jednak wydaje się ona nie działać, co nie świadczy dobrze o deweloperze i przed zakupem wersji płatnej poszukałbym jakiejś recenzji, ponieważ ja nie miałem możliwości jej sprawdzić.

Smash Bandits na iOS

Smash Bandits to całkiem wciągająca gra dostępna na platofrmę iOS, która wbrew pozorom, nie polega na rozwalaniu bandytów.


Jest wręcz przeciwnie - to my jesteśmy źli, uciekamy przed policją w jednym z dostępnych samochodów, niszcząc to co napotkamy na naszej drodze. A to wszystko oglądane jest z obiektywu policyjnego helikoptera i transmitowane na żywo, uraczone komentarzem dziennikarki, co jest niewątpliwe ciekawym urozmaiceniem, bywa jednak mniej fajne, gdy któryś raz z kolei słyszymy ten sam tekst, jednak mimo wszystko jest to dobre urozmaicenia rozgrywki.

Samochodem sterujemy jednym palcem - przyśpiesza, gdy go przyciskamy, skręcamy przesuwając nim w lewo i prawo. Za zniszczone przedmioty, samochody, otrzymujemy pieniądze. Wiele przeszkód (w tym policyjne samochody, nieograniczone jednak tylko do radiowozów, bo możemy być ścigani też między innymi przez ciężarówki SWAT, czy sportowe radiowozy), ma nad sobą niebieski znacznik, co oznacza, że uszkodzenie ich nie wpływa na stan pojazdu - inne, co prawda też dają nam pieniądze, ale jednocześnie demolują nasz samochód. Płotki ustawione przez policję, by nas zatrzymać, mają za to dodatkowy efekt - gdy wjedziemy w jeden z nich zostajemy uraczeni chwilą w slow-motion, jednak osobiście uważam to za trochę irytujące.


W grze niewskazane jest jeżdżenie bez celu, warto podążać za białą strzałką wskazującą nam drogę do checkpointu. Gdy do niego dojedziemy, nasze zarobki od tej pory będę pomnożone. Czasem jednak dość ciężko znaleźć właściwą drogę.

Rozgrywkę możemy sobie ułatwić, dokupując, jednorazowo do każdego wyścigu po jednym lub nawet trzech gadżetach. Może to być np. taranowanie policji (dziesięć na jedną grę, nie są przenoszone na następne), opony bardziej odporne na kolczatki, wycieki oleju, czy Jibba Jabba - to ostatnie jednak dostępne jest jedynie w vanie Drużyny A, którym za darmo możemy przejechać jedynie raz, by go wypróbować, jeśli chcemy więcej, musimy skorzystać z mikropłatności. Możemy je wykorzystać także do pomijanie wyzwań, dokupienia żetonów, które można przeznaczyć np. na odblokowanie możliwości używania trzeciego gadżetu w wyścigu, ale łapówkę dla policji, gdy osiągniemy wysoki poziom bycia poszukiwanym. Możemy też dokupić pieniądze. Dość często w czasie gry otrzymujemy jednak darmowe żetony np. gdy osiągniemy kolejny poziom gry, czy zaliczymy wyzwanie. Można także dostać trochę pieniędzy lub 1 żeton za obejrzenie reklam w zakładce sklepu. Co do reklam pozostałych reklam, to pojawiają się rzadko i nie są uciążliwe.

Żetony możemy tęż wykorzystać, by po zniszczeniu naszego samochody, ukraść jeden z pojazdów policji, dzięki czemu przedłużamy naszą rozgrywkę. Jest też gadżet zwany Tank Stash - dzięki niemu na planszy ukryty jest czołg, którym możemy pojeździć przez określony czas. Jakby tego było mało, jest jeszcze jeden, całkiem inny pojazd, za sterami którego możemy zasiąść - jest to łódź wyścigowa, do której wsiadamy, gdy wjedziemy do specjalnego budynku znajdującego się nad rzeką. Odcinek ten nie jest zbyt długi, jest jednak bardzo przyjemny - możemy spowodować sporo zniszczeń, a na dodatek policja w grze nie dysponuje łodziami, więc mamy chwilę spokoju.


Do wyboru na początku mamy jeden samochód, kolejne 7 możemy kupić za wirtualną walutę. Jest też van Drużyny A, o którym wspominałem już wcześniej, jedyny dostępny za prawdziwe pieniądze - kupując go odblokowujemy jednak coś więcej, niż tylko pojazd i specjalny gadżet: ścieżkę dźwiękową z serialu, która towarzyszy nam, gdy wybierzemy ten samochód, specjalne wyzwania, a także ścigające nas pojazdy wojskowe i agencji. Dodatkowo każdy z pojazdów możemy ulepszać w kategorii prędkości, prowadzenia i siły niszczenia.


Pojazdy są dobrze odwzorowane, ogólnie rzecz biorąc grafika jest całkiem dobra, jednak 3,5 calowy ekran mojego iPhone'a wydaje się niekiedy trochę za mały dla tej gry. Warstwa dźwiękowa nie sprawia, że chcesz wyłączyć muzykę, a wręcz przeciwnie.

Gra dostępna jest w App Store za darmo.

niedziela, 8 grudnia 2013

Gyro


Gyro to mini-gra zręcznościowo-logiczna. Sterujemy w niej trójkolorowym kołem, starając się dopasować kolor konkretnej cześć do nadlatujących piłeczek. Jest o tyle prosta, o ile wciągająca. Sterowanie jest intuicyjne a cała gra utrzymana w modnym ostatnio minimalistycznym, jednowymiarowym stylu.

Po zakończonej rozgrywce mamy ochotę na "jeszcze raz!". Jeśli przez długi czas będziemy odpowiednio manewrować naszym kołem, zwiększy się nasz mnożnik doświadczenia, w razie błędu będzie on spadał. Co jakiś czas, dla urozmaicenia rozrywki trafia się piłeczka z wirusem lub bonusem.
W grze dostępne są 4 tryby: Arcade, Time Attack, Hardcore i Wyzwania.
Na Androidzie grę możemy pobrać za darmo, mamy wtedy jednak dostępny tylko główny tryb, czyli Arcade. Za pozostałe musimy dopłacić nieco ponad dolara.
Na iOS gra kosztuje 0.99$.