sobota, 8 lutego 2014

BlackBerry z Androidem 4.2.2 w najnowszym update dla Z10

Chociaż Kanadyjski producent telefonów (a także kilku tabletów) w ostatnim czasie traci na popularności, wciąż ma grupę fanów, którzy cenią sobie najbardziej produkty właśnie tej firmy.
Największą bolączką dla osoby chcącej w pełni wykorzystać możliwości sprzętowe ich ostatniego flagowego smartfona - Z10, był brak aplikacji. Już wcześniej użytkownicy radzili sobie "na własną rękę" konwertując androidowe pliki instalacyjne .apk do formatu .bar. Wiązało się to jednak z różnymi trudnościami, na przykład problemami z rozdzielczością lub brakiem systemowego przycisku "wstecz" w BB.
W najnowszej aktualizacji (10.0.2) użytkowników spotkało duże zaskoczenie, ponieważ umożliwiła ona instalację aplikacji bezpośrednio z plików .apk. Oczywiście wciąż wiele aplikacji nie działa odpowiednio, jednak przy odrobinie szczęścia, może się okazać, że to, czego najbardziej brakuje Ci w BB zadziała bez problemu. Dociekliwi użytkownicy odkryli, że od teraz ich BB Z10 tak naprawdę obsługuje Androida w wersji 4.2.2 na zasadzie virtual machine.
Zmiana ta umożliwia instalację launcherów, i przeniesienie się do pulpitów znanych z Androida, a także obsługę telefonu za jego pomocą.
Naocznie można to zobaczyć na przykład na tym filmie:

żródło: androidauthority.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz