wtorek, 25 lutego 2014

Pierwsza Nokia z Androidem zaprezentowana! I to w 3 wariantach.


Stało się coś, w co do końca wielu wątpiło. Nokia, niedawno kupiona przez Microsoft, wprowadzi na rynek telefony oparte o konkurencyjny system Google'a.
Pewne zmiany musiały jednak zostać dokonane, i tak zamiast wyszukiwarki Google na pokładzie telefonu znajdziemy domyślnie Bing, zabrakło również miejsca na sklep Play i inne usługi, które zastąpiono Microsoftowymi odpowiednikami.

Sama nakładka systemowa też bardziej nawiązuje do serii Lumia niż do czystego Androida znanego z Nexusów lub nakładek innych producentów. Paleta kolorów i stylistyka telefonu również dobrze wpisują się w styl ostatnio produkowanych przez Nokię urządzeń.
Niestety w temacie specyfikacji i osiągów nie możemy liczyć na wiele, ponieważ telefony są z założenia budżetowe. Najtańszy i najsłabszy z trójki - Nokia X ma kosztować 120$ czyli w przeliczeniu 89€. W tej cenie dostajemy 4 calowy ekran WVGA (800×480), dwurdzeniowy 1GHz Snapdragon S4, 512MB Ram i aparat 3 MP.
 Dopłacając do naszej Nokii 19$ możemy się zdecydować na model X+ (wyceniony na 139$) o pamięci Ram zwiększonej o 256MB.
Za 149$ możemy pokusić się o ostatni, największy, model - XL o pięciocalowym ekranie i parametrach jak Nokia X+.

Szanse na sukces powyższych modeli nie są wielkie, ich parametry są dość wiekowe jak na możliwości producentów, i nawet niewielka cena może nie przekonać potencjalnych kupujących. Rozczarowuje przede wszystkim niewielka ilość RAM w podstawowym modelu X, może okazać się to niewystarczające do jakiejkolwiek wielozadaniowości. Na pocieszenie pozostaje nam dostęp do wielkiej bazy aplikacji przygotowanych na Androida, jednak brak dostępu do sklepu Play może być pewnym utrudnieniem, zależnie od sklepu przygotowanego przez Nokię.

Źródło: androidauthority.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz