wtorek, 26 listopada 2013

Apple potwierdza wykupienie PrimeSense

Wcześniej w tym miesiącu pojawiły się plotki, że Apple jest bliskie finalizacji rozmów z PrimsSense, izraelską firmą odpowiedzialną za sensor Kinect współpracujący z konsolą Xbox 360. Nie wspominałem o tym jednak tutaj, bo w końcu jest to blog związany z urządzeniami mobilnymi, aplikacjami i ich oprogramowaniem.

Jednak dwa dni temu Apple potwierdziło te doniesienia, a możliwe zastosowanie takiego sensora 3D jest już jak najbardziej związane z tematyką strony. Za firmę zapłacono, wg źródła, około $360 mln.

Apple oczywiście nie potwierdziło do czego zamierza wykorzystać technologie opracowywane w firmie. Kristin Huguet wypowiedziała się w tym temacie bardzo ogólnie: "Apple od czasu do czasu kupuje mniejsze firmy technologiczne i ogólnie mówiąc, nie dyskutujemy o naszych celach, czy planach".

Kinect nie był jedynym projektem opracowywanym przez firmę. W kolejnych latach spółka poszerzyła swoją linię produktów o mniejszy sensor, noszący nazwę Capri, który mógłby zostać z powodzeniem wykorzystany np. w telefonach komórkowych, a także w innych produktach, o których od czasu do czasu donoszą nam serwisy technologiczne: Apple TV, czy iWatchu.

Źródło: AllThingsD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz