poniedziałek, 25 listopada 2013

Kolejne plotki o większym iPadzie i iWatch

We wrześniu pojawiły się doniesienia o tym, że Apple współpracuje z Quanta Computer w sprawie produkcji większych ekranów do iPada. Teraz zostały one potwierdzone przez informacje serwisu Digitimes, który podał, że ta tajwańska firma podpisała kontrakt na rozpoczęcie produkcji wspomnianych wyświetlaczy w drugiej połowie 2014 roku.

Wiadomości te dementują plotki z zeszłego tygodnia, jakoby produkcja większego tabletu miała rozpocząć się na początku 2014 roku. Możliwe jednak, że takie były początkowe plany, jednak jak podaje źródło Digitimes, wyprodukowanie większych iPadów niesie ze sobą kilka wyzwań w zakresie wzornictwa przemysłowego i montażu. Ze względu na wielkość urządzenia, które raczej nie będzie należeć do mainstreamowych produktów Apple, jego dostępność będzie ograniczona. Główne zastosowania tabletu mają być związane z edukacją i biznesem.

Oprócz tego, w drugim kwartale 2014 roku, ma zostać rozpoczęta produkcja iWatcha, czyli jak sama nazwa wskazuje, multimedialnego zegarka. Nie są to z resztą pierwsze plotki na jego temat. W ciągu ostatnich kilku tygodniu pojawiły się bowiem informacje na temat planowanych zegarków, które mają posiadać wyświetlacze o wielkości 1,3 i 1,7 cali. O ich produkcję rywalizują trzy firmy: Inventec, Quanta oraz Foxconn Electronics.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz