środa, 23 października 2013

Blogger

Blogger, czyli oficjalna aplikacja oferowana przez Google do edycji blogów na iOS.


Najlepszy sposób na przetestowanie takiego programu to oczywiście dodanie w nim posta. Nie ma tu jednak zbyt rozbudowanego edytora. Oprócz zwykłego tekstu można jedynie, w odniesieniu do czcionki, ustawić ją pogrubioną lub użyć efektu kursywy. Jest też możliwe podkreślenie, opcja ta jest jednak trochę ukryta - dostępna, gdy zaznaczyny dany fragment tekstu. Poza tym jest możliwość zrobienia zdjęcia wprost z aplikacji (otwiera się ta systemowa) lub wybrania z już istniejących. Byłoby miło, gdyby okienko z tekstem przesuwało się automatycznie. Niestety jednak trzeba zrobić to palcem, gdy wpisywany tekst chowa się pod klawiaturą. Można też dodac tagi, nazywane tu etykietami oraz lokalizację.


Co więcej? Aplikacja pozwala na przeglądanie i edytowanie/usunięcie dodanych wcześniej postów (na wszystkich naszych blogach przypisanych pod dany adres e-mail; brak multilogowania), wyświetlenie bloga, udostępnienie notki i, co oczywiste, dodanie nowego posta. Można go zapisać, jako kopię roboczą (trwało jednak u mnie chwilkę zanim znów był dostępny do edycji) lub od razu opublikować.  Można też ustawić jedną z trzech rozdzielczości i kolejność sortowania postów.


Aplilacja jest uniwersalna, a w AppStore dostępna za darmo. Dodałbym link w ładniejszej postaci, ale niestety nie jest to możliwe z jej poziomu: https://itunes.apple.com/pl/app/blogger/id459407288?mt=8

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz