piątek, 25 października 2013

Recenzja: Despicable Me Minion Rush

Minion Rush to według mnie jedna z najlepszych gier, obok Temple Run 2, z kategorii bieganek do przodu, gdzie naszym zadaniem jest po prostu uzyskanie jak najdłuższego dystansu. Ta druga nie jest jednak aż tak urozmaicona i nie wciągła mnie na tak długo.


Bohaterami gry są oczywiście Minionki, postacie z filmu Despicable Me. Chociaż są tam tylko bohaterami pobocznymi, to jednak ich widzowie, wydaje się, polubili najbardziej, co zauważyli twórcy, wprowadzając sequel animacji.
Gra jest bardzo bogata w szczegółowe, dopracowane i kolorowe grafiki, co zdarza się rzadko przy darmowej produkcji i jest nie bez znaczenia dla wymagań sprzętowych. Z ostatnim halloweenowym updatem płynność uległa poprawie i zacięcia zostały wyeliminowane jednak wcześniej można było zauważyć tzw. framedroppy w newralgicznych miejscach, jednak nigdy nie doskwierały one na tyle by przeszkadzać w rozgrywce. Drobne spadki w animacjach mogły natomiast denerwować osoby szczególnie czułe na tym punkcje i grające na urządzeniach wydawać by się mogło z wysokiej półki.

Kolejną rzeczą wartą zauważenia jest to, że pomimo darmowości gry, jeśli szybko będziemy chcieli skorzystać z pełnego jej potencjału niestety przyjdzie nam skorzystać z mikropłatności. Zdobywanie bananów, które są głównym środkiem płatniczym w grze jest dość mozolne, i niestety sprowadza się do tego, że niektórych postaci lub bonusów nigdy nie kupimy grając za darmo, bo przyjdzie nam na nie zbierać zbyt długo.
Gra zawiera bogaty system osiągnięć i misji, które motywują do dalszego grania i poprawiania swoich rekordów. Możemy także porównywać swoje osiągnięcia ze znajomymi z Facebooka i Google+ oraz wysyłać im zaproszenia do rywalizacji. Wykonanie danej ilości misji zwiększa nasz mnożnik doświadczenia a za osiągnięcia dostajemy monety, za które możemy kupować ulepszenia lub wymieniać na banany. Każda z postaci, którą możemy kupić jest bardzo sympatyczna i w animacjach przejawia cechy osobowości wynikające z danego wyglądu i wnosi nam jakieś korzyści typu dłuższe działanie danego bonusu lub większy mnożnik doświadczenia. W grze mamy dostępne 4 podstawowe lokalizacje oraz ukryte bonusowe poziomy, gdzie możemy łatwo nazbierać dodatkowych bananów. Bonusami są także mini gry przenoszące nas na moment z głownej lokalizacji, typu zamienienie się z w mega miniona lub lot na tęczowym jednorożcu w górę na chmurach bananowych. Nie brzmi to może najbardziej męsko, jest jednak moim ulubinym fragmentem gry :D


Ciekawostką jest ukryta w opcjach możliwość wprowadzenia kombinacji minionków by uzyskać dodatkowe prezenty.
Kombinacje minionków możemy znaleźć tutaj
Gra jest na bieżąco usprawniana i rozwijana, dodawane są kolejne lokalizacje: nie tak dawno dodana została plaża, a przed około tygodniem lokalizacja miejska zyskała wystrój na Halloween.

Gra do pobrania w Google Play i Appstore.


3 komentarze:

  1. dlaczego ja nie mam tej ikonki z prezentem i nie mogę używać kodów??

    OdpowiedzUsuń
  2. dlaczego ja nie mam tej ikonki z prezentem i nie mogę używać kodów??

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie mam kodu prezent i nie moge zestawiac ze soba minionkow?

    OdpowiedzUsuń