piątek, 5 lipca 2013

IKO: płać za zakupy i wypłacaj z bankomatu telefonemAplikacja nie została zbyt ciepło przyjęta przez klientów PKO BP (bo tylko do nich jest skierowana). Czytając komentarze trudno się dziwić, bo skoro po prostu na danym urządzeniu nie działa lub nie jest dopasowana do jego rozdzielczości to czyni ją to bezużyteczną.

Jeżeli jednak należymy do grona szczęśliwców którym aplikacja działa bez problemu, zyskujemy bardzo dużo. Zwłaszcza, jeżeli nie mamy tradycyjnej karty płatniczej (przy sobie lub w ogóle).


Po pierwsze możemy wypłacić gotówkę w bankomacie. Po zalogowaniu się do aplikacji, generuje on kod, który wpisujemy do bankomatu i zyskujemy możliwość wypłaty.

Po drugie możemy zapłacić za zakupy internetowe. Może być użyteczne, jeżeli nie korzystamy w danym momencie z zaufanego komputera i nie chcemy się na nim logować na swoje konto. Po raz kolejny odbywa się to za pomocą kodu z aplikacji.

Kolejną opcją jest możliwość zapłacenia za zakupy w sklepie. Przynajmniej teoretycznie. Po pierwsze musi to umożliwiać terminal sprzedawcy, po drugie sam sprzedawca :D Ale jeśli mamy szczęście i sprzedawca już o tym słyszał a strach przed tym co nowe nie weźmie górę nasza transakcja będzie bezpieczniejsza niż przy użyciu zwykłej karty.

Wadą łamaną przez zaletę jest brak wykorzystania technologii NFC. Płatności zbliżeniowe są fajne,oszczędzamy czas i nie mamy kontaktu z terminalem który dotykało przed nami 1000 różnych osób, jednak dzięki temu, że nie postawiono akurat na tą funkcję osoby z urządzeniami pozbawionymi tej opcji nie są pokrzywdzone.Aplikacja umożliwia również sprawdzenie salda konta, sprawdzenie historii transakcji itd, jednak to samo oferuje zalogowanie się na konto przeglądarką, więc nie będę się nad tym rozwodził.

Aplikacja do pobrania za darmo w sklepie Play

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz