czwartek, 4 lipca 2013

Yahoo! Weather

Tak, wiem, pisałem, że raczej nie korzystam z dodatkowych aplikacji do sprawdzenia pogody. Fakty są jednak takie, że ta natywna nie dostarcza nam zbyt wielu danych, ani nie jest zbyt piękna. Informacje o prognozach pobiera z Yahoo, a Yahoo ma swoją własną pogodową aplikację, która właśnie wczoraj doczekała się aktualizacji.

Sprawiło to, że teraz ma pewną przewagę nie tylko nad domyślną systemową aplikacją, ale także nad wieloma innymi, w tym opisywaną kilka postów temu, Daily Weather.

Przechodząc do sedna: teraz możemy sprawdzić godzinową prognozę na następne 24 godziny, a także na 10 dni do przodu. W natywnej jest to tylko kilka godzin i 7 dni. Oczywiście, przewidywalność długoterminowych prognoz pogody to zupełnie inna kwestia i zapewne równie dobrze można by wykonać telefon do wróżki, a przecież to kosztuje. Aplikacja od Yahoo jest za to darmowa, i oszczędzi nam czas na ewentualne szukania długoterminowej prognozy w internecie. Jasne, są tam też prognozy na większą ilość dni, ale bądźmy szczerzy, równie dobrze można spytać sąsiada, jaka wg niego będzie prognoza za dwa tygodnia.


Ale to nie wszystko, co sprawia, że ta aplikacja jest warta uwagi. Kolejna rzecz to wygląd. Prognoza wyświetlana jest na umieszczonych w tle zdjęciach miast, które są pobierane z serwerów flickr. Dotyczy to jednak tylko większych miast, w mojej Bochni mogę liczyć jedynie na zdjęcia w stylu zachmurzonego nieba, co i tak daje przewagę nad aplikacją natywną. Co więcej zdjęcia dobierane są, biorąc pod uwagę również porę dnia i warunki pogodowe.

Ale nie każdy jest estetą. Jak przedstawia się funkcjonalność? Również dużo lepiej, oprócz tego co w aplikacji podstawowej, mamy dostęp do następujących informacji:
Poza tym dostępne są mapy, pokazujące temperaturę, siłę wiatru oraz przedstawiające zachmurzenie:
Dla niektórych państw dostępna jest również mapa z zaznaczonym promieniowaniem UV:


Fajną rzeczą jest też lokalny czas wyświetlany dla każdego dodanego miasta. 


Yahoo! Weather, jak już wspomniałem wcześniej, dostępny jest za darmo w App Store. Polecam. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz