piątek, 5 lipca 2013

iQuariumiQuarium jest w kategorii gier chociaż samego grania w tej aplikacji niewiele. Mamy tu do czynienia bowiem z symulatorem akwarium. Wiele osób potwierdzi, że patrzenie na rybki akwariowe redukuje stres i uspokaja. Nie każdy jednak ma czas i fundusze na założenie własnego akwarium, może więc sobie sprawić jego darmową namiastkę w swoim telefonie i tablecie i zabierać wszędzie ze sobą.
Na początku nasze akwarium jest bardzo ubogie, nie ma w niej wiele poza rybką i piaskiem. Sama rybka według zapewnień autorów zachowuje się tak, jak pewien gatunek pielęgnicy.
Za każdą godzinę, kiedy nasza rybka jest zdrowa (nakarmiona) dostajemy punkty, odpowiednia ilość punktów odblokowuje dodatki do akwarium (roślinki, bąbelki, tła, kamyczki, dekoracje a nawet całkiem nowe motywy).
Jeżeli zapomnimy o naszej rybce może ona zachorować a akwarium porosną glony.

Sama gra jest świetną alternatywą dla bijącego rekordy popularności a moim zdaniem obrzydliwego Pou.


Ciekawą, lecz niedopracowaną przez autorów opcją jest możliwość synchronizowaniu postępu w grze przez chmurę. Tak naprawdę synchronizują się tylko odblokowane przez nas dodatki, jednak w akwarium na drugim urządzeniu będziemy musieli ułożyć je ponownie. Z jednej strony daje to możliwość posiadania kilku akwariów o różnym wystroju na różnych urządzeniach, z drugiej nie każdy ma ochotę robić to samo drugi raz. Nie synchronizuję się także nakarmienie rybki, o czym przekonałem się zaglądając do mojej rybki na telefonie po tygodniu, kiedy codziennie karmiłem ją na tablecie.
Aplikacją dostępna jest za darmo zarówno w sklepie Play jak i w Appstore.
Jeżeli chcemy przyspieszyć proces naliczania punktów możemy wspomóc twórców przez mikropłatności lub oglądając reklamy, jednak nie jest to konieczne ani uciążliwe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz