sobota, 6 lipca 2013

Umano: News Read to You - spersonalizowane radio

Nie chciałbym tu promować wtórnego analfabetyzmu, ale… Masz dość czytania? Może problemy ze wzrokiem, może wolisz po prostu położyć się i posłuchać wiadomości w radiu? I gdyby tylko było trochę bardziej spersonalizowane, tak jak to bywa w agregatorach newsów typu Feedly, czy świętej pamięci Google Reader…

Cóż, teraz nie musisz już marzyć, czekać, szukać. Wystarczy pobrać Umano


I nie, gdybyś miał wątpliwość, newsy nie są czytane przez Ivonę, ani jakiegoś z jej braci. Czytane są przez żywych ludzi, w niektórych przypadkach przez kobietę, w innych przez mężczyznę. Niestety, tylko po angielsku, ale chyba nikt nie spodziewał się polskiego lektora. Jeśli chcemy, możemy zwiększyć prędkość odczytywanego tekstu. Poza tym każdy artykuł możemy polubić, skomentować lub udostępnić. I choć program wygląda ładnie, to miejscami interfejs bywa trochę przytłaczający, jak widać na poniższym screenie.


Ale to nie wszystko, w razie np. problemów ze zrozumieniem lektora, czy gdy chcemy coś doczytać lub nagle w busie zepsują nam się słuchawki, możemy przeczytać artykuł. Wadą jest niemożliwość dodawania własnych źródeł, jest to jednak dość oczywiste, w końcu w takim przypadku dany artykuł moglibyśmy jedynie sami sobie przeczytać.


Tego typu urządzenie może też być przydatne w czasie podróży samochodem, o czym autorzy nie zapomnieli pomyśleć. Odpowiedni tryb ułatwi nam obsługę aplikacji, a opcja automatycznego odtwarzania kolejnych artykułów sprawi, że właściwie nie będziemy musieli sobie zawracać głowy zabawą z programem. Dodatkowo, możemy wybrać opcję omijania wcześniej przesłuchanych artykułów. 


Nie trzeba też martwić się opłatami za Internet, gdyż utworzone wcześniej playlisty możemy pobrać. Niestety, by móc je układać, trzeba wcześniej założyć konto. Dostępne są również powiadomienia i integracja z Facebookiem, byśmy mogli śledzić, czego słuchają nasi znajomi i przy okazji zapewne zaśmiecać ich oś czasu naszą aktywnością. Wracając jednak do istotniejszych rzeczy: możemy przeglądać artykuły wg jednej z 9 dostępnych kategorii lub zobaczyć co jest teraz popularne. Można też tradycyjnie przeglądać zebrane artykuły lub skorzystać z wyszukiwarki.Umano: News Read to You dostępna jest za darmo na iPhone'a oraz iPada w App Store, a także na androida w Google play.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz