piątek, 22 listopada 2013

Google Kiosk

Jeżeli byliście ostatnio połączeni z internetem zajrzyjcie na listę waszych aplikacji, ponieważ czeka tam na was nowość od Google czyli aplikacja Kiosk.
Aplikacja jest agregatorem wiadomości, czytnikiem rss, oraz daje nam dostęp do wykupionych magazynów.
Jak do tej pory w aplikacji panuje pewien misz-masz, ponieważ newsy z serwisów anglojęzycznych wymieszane są z newsami z polskich stron. Mnie osobiście to nie przeszkadza a wręcz się podoba, ponieważ mogę jednocześnie śledzić media krajowe i światowe, ale zapewne osoby nie znające angielskiego nie będą zadowolone. Newsy są podzielone na kategorie tematyczne, a także na najpopularniejsze serwisy.
Możliwość dodania do Aplikacji kanałów RSS rozwiązuje problem z zastąpieniem zamkniętej niedawno aplikacji Google Reader.
Kliknięcie w dany temat przenosi nas do przeglądarkowej wersji strony ale wciąż pozostajemy w aplikacji.
Szczerze, skoro Google zdecydowało się na takie rozwiązanie, wolałbym, żeby działało to na zasadzie linku, otwierającego się w przeglądarce. Jednak o wiele lepszym pomysłem byłoby dopasowanie treści do designu aplikacji.
Podobno użytkownicy, którzy mieli wykupione prenumeraty na magazyny w sklepie Play nie widzieli ich początkowo w Kiosku, jednak, o ile mi wiadomo, darmowe potwierdzenie subskrypcji rozwiązuje ten problem.
Poniżej kilka screenów z tego, jak prezentuje się aplikacja.
 
 

 

 Aplikacja do pobrania w sklepie Play 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz