sobota, 23 listopada 2013

iPhone 6 z 4,9 calowym ekranem? I podsumowanie poprzednich plotek.

Według chińskiego portalu C Technology Apple zaczęło ostatnio testować nowy prototyp iPhone'a z ekranem o wielkości 4,9 cali, który miałby pojawić się u następcy modelu 5S oraz 5C.

Trudno jednak powiedzieć, czy te plotki okażą się prawdą, w końcu jeszcze miesiąc temu pojawiły się informacje o tym, że Apple pracuje nad iPhonem z zakrzywionym ekranem 4,7 oraz 5,5.

Oczywiście wielce prawdopodobne jest, że testowane są różne rodzaje i wielkości ekranów, w poszukiwaniu tego najbardziej odpowiedniego.

Z resztą plotki o iPhone'ie z większym, czy nawet znacznie większym wyświetlaczem, pojawiają się już od dłuższego czasu. Wall Street Journal, w lipcu i wrześniu, wspominał o rozpoczęciu testów prototypów z ekranem o wielkości aż 6 cali, a raport wydany w ubiegłym miesiącu przez NPD DisplaySearch zawierał spekulacje zakładające pojawienie się w przyszłym roku iPhone'ów z wyświetlaczami o wielkości 4,7 i 5,7 cali.

Również wcześniej pojawiały się też plotki mówiące o planach produkcji iPhone'a z ekranem około 5 cali. W dzisiejszych czasach nikogo nie powinno dziwić, podjęcie przez Apple takich kroków. Nie byłoby to zgodne z filozofią Steve'a Jobsa, ale myślę, że po jego śmierci pojawiły się już produkty, z których nie byłby w pełni zadowolony. Taki krok sprawił by też, że Apple weszło by na rynek smartphone'ów o większych ekranach, które cieszą się dużą popularnością i od dłuższego czasu znajdują się w ofercie konkurencji, jak chociażby Samsung Galaxy S4 z 5-calowym ekranem.

Waszym zdaniem, co powinno zrobić Apple? Jaki rozmiar telefonu preferujecie? Zachęcam do dyskusji w komentarzach pod postem lub na naszym fanpage'u na Facebooku.

Źródło: MacRumors

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz