środa, 20 listopada 2013

Rusza TV.Play.pl


Jakiś czas temu ogłoszony został nabór na testerów nowej aplikacji mobilnej sieci Play. Niestety przegapiłem czas na zgłoszenie swojej kandydatury, jednak po niedługim czasie (czyli dziś) została nam udostępniona pełna wersja dla wszystkich. Tak by się przynajmniej wydawało.

tv.play.pl cennik

Po pierwsze aplikację można pobrać ze sklepu Play prawdopodobnie tylko mając włożoną kartę sim Play, ponieważ mój Nexus 7 bez 3g w ogóle jej nie znajdował. Kolejne schody pojawiły się przy próbie założenia konta ponieważ można to jak na razie zrobić mając tylko umowę abonamentową z operatorem.
Także mogłem zapoznać się z interfejsem aplikacji, lecz nie z samą jakością przesyłu obrazu. Szkoda, bo pierwszy miesiąc w podstawowym pakiecie i tak jest za darmo, oprócz tego można dokupić pakiety rozszerzone.
Poza telewizją live, aplikacja oferuję także VOD, jednak oferta jest bardzo uboga: dosłownie kilka filmów i to w większości słabe produkcje, na premiery DVD z ostatniego miesiąca nie ma co liczyć.
Możliwe jest także oglądanie podglądów z kamer umieszczonych w różnych częściach kraju, jednak i do tego wymagane jest założenie konta w aplikacji.


Czy aplikacja ma przed sobą dobrą przyszłość i popularność? Ciężko powiedzieć, jednak prawdopodobnie nie. Zapewne znajdą się osoby, które na przykład ze względu na charakter swojej pracy czy częste podróże stwierdzą, że to jest to, na co czekali. Możliwe też, że znajdą się osoby, które za pomocą kabla HDMI będą podłączali swoje urządzenia do telewizora, na przykład, gdy żaden z operatorów kablowych nie świadczy usług w ich miejscu zamieszkania, lub maja problem z odbiorem darmowej telewizji cyfrowej.
Jednak ceny pakietów i raczej uboga oferta nie zapowiadają tłumu zainteresowanych.

Aplikacja dostępna w Play i na Windows wersja na iOS nie jest jeszcze dostępna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz