niedziela, 17 listopada 2013

Motorola Moto G

To będzie mój pierwszy post na tym blogu niezwiązany z iOS. Cieszycie się? Ja tak, bo mam sentyment do Motoroli, gdyż od tego producenta pochodził pierwszy, lepszy telefon, jaki zakupiłem w swoim życiu. Było to dobre kilka lat temu i nie ma teraz większego znaczenia. Za to kilka dni temu Google zaprezentowało nowy, budżetowy model tej marki – Moto G.


Telefon jest wyposażony w 4,5 calowy ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Z cenami zaczynającymi się od $179 za wersję z pamięcią 8GB (jest też droższy o $20 model z 16GB pamięci) ma szansę na zyskanie dużej popularności. W końcu np. produkty Samsunga oferowane w podobnych cenach nie działają zbyt dobrze. A specyfikacja techniczna sprawia, że będzie mógł rywalizować z droższymi telefonami: 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 taktowany na 1,2 GHz, 1 GB RAM, aparat 5 Mpix (to niewiele, ale przecież nie liczy się ilość pikseli, a jakość zdjęć, która jest raczej zadowalająca), przednia kamera 1,3 Mpix, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Buletooth 4.0. Bateria ma pojemność 2070 mAh.

Z wyglądu prezentuje się dobrze, do wyboru jest kilka wersji kolorystycznych. Oferowany jest z Androidem 4.3 Jelly Bean, jednak obiecano już aktualizację do 4.4 KitKat, która ma być dostępna w styczniu.

Na początku telefon będzie dostępny w Brazylii i Wielkiej Brytanii. Do innych obszarów Europy oraz Kanady urządzenie trafi w ciągu kilku najbliższych tygodni, a na początek 2014 roku pojawi się w USA i Indiach. Niestety nie wiadomo, czy doczekamy się premiery w Polsce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz